Konkurs Top Woman in Real Estate rozstrzygnięty

 Nieruchomości to jedna z najszybciej rozwijających się dziś branży w Polsce. Jest w niej coraz więcej kobiet, szczególnie na stanowiskach kierowniczych. Wchodzą̨ do sektora historycznie zdominowanego przez mężczyzn, bo oferują̨ kompetencje odpowiadające dzisiejszym wymaganiom rynku – są elastyczne, ambitne, decyzyjne, a przy tym zyskują̨ przewagę̨ dzięki większej chęci dzielenia się̨ wiedzą i wzajemnej pomocy. 

 

Stąd narodził się pomysł wyróżnienia i wypromowania pań, które osiągają największe sukcesy biznesowe w branży.

Kiedy przyjechałam pierwszy raz na targi MIPIM w Cannes, stałam w bardzo długiej kolejce do rejestracji, która miała kilkaset metrów i wtedy zdziwiło mnie, że w tej kolejce tylko co 7-8 osoba to kobieta. I pomyślałam wtedy, że to jest bardzo dziwne, bo w Polsce na konferencjach i różnych branżowych wydarzeniach można mówić o parytecie.

Póżniej dowiedziałam się, że branża nieruchomości zwłaszcza w Europie Zachodniej jest bardzo zmaskulinizowana, w Polsce ponieważ jest to młodszy rynek wygląda to znacznie lepiej i ja sama poznałam wspaniałe kobiety sukcesu zajmujące eksponowane stanowiska, wtedy postanowiłam, że trzeba wyróżnić te Panie.

 

„W wielu sektorach rola kobiet zmieniła się w ostatnich latach. Nierzadko panie musiały torować sobie drogę nie tylko kompetencjami, ale i siłą charakteru. Poprzez inicjatywy takie jak ta, chcemy pokazywać kobiecy wymiar zarządzania i skalę osiągnięć biznesowych, które przyspieszają rozwój całego rynku” – mówi Krystyna Swojak pomysłoawczyni Konkursu oraz dyrektor marketingu targów nieruchomości i inwestycyji Real Connect.

 

Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji nastąpiło na uroczystej gali 11 maja 2018 r. w hotelu InterContinental Warszawa. Wieczór ten zapadnie w pamięć jako święto pań nadających kierunki rozwojowi sektora nieruchomości.

 

Honorową nagrodę Jury dla najbardziej wpływowej kobieta branży nieruchomości, Special Award – Influencer of the Year, otrzymała Monika Dębska-Pastakia z firmy Knight Frank, natomiast w głosowaniu Internatutów na Personality of the Year najwięcej głosów zebrała Agnieszka Kalinowska –Sołtys, która otrzymała nagrody także w 2 kolejnych kategoriach. Ważnym punktem wieczoru było nagrodzenie firmy Skanska Property Poland w kategorii Pro-Woman Company of the Year. „Skanska jest kobietą!” te słowa padły z ust Arkadiusza Rudzkiego – Dyrektora Zarządzającego Skanska Property Poland, który podczas uroczystej gali I edycji konkursu Top Woman in Real Estate odebrał nagrodę w kategorii Pro-women company.

 

W podstawowych kategoriach konkursu wyróżnione zostały następujące panie:

  • Activities for green building – Agnieszka Kalinowska-Sołtys, APA Wojciechowski Architekci,
  • Architecture and design – Agnieszka Kalinowska-Sołtys, APA Wojciechowski Architekci,
  • Business management – Kinga Nowakowska, Capital Park S.A.,
  • Commercial sales – Danuta Dzierżak, AXI IMMO Group,
  • Innovation – Katarzyna Wojnar, Adgar Poland,
  • Journalism – Anna Pakulniewicz, Eurobuild CEE,
  • Residential sales – Małgorzata Nowosielska, Angel Poland Group.

To wielki zaszczyt dla mnie być wśród nagrodzonych kobiet w tak prestiżowym konkursie jakim jest TOP Women in Real Estate.

Konkurs jest częścią wyjątkowej inicjatywy, cyklu wielu wydarzeń promujących kobiety biznesu i ich osiągnięcia oraz firmy wspierające kobiety.

Gala finałowa była wspaniale zorganizowana, na bardzo wysokim poziomie. Wielkie gratulacje dla organizatora, rady programowej i jury!

Dla nagrodzonych pań, oprócz wyróżnień i statuetek, przygotowano też specjalną atrakcję, jaką była sesja fotograficzna w stylu „glamour”, zrealizowana przez  fotografkę specjalizującą się w wizerunku profesjonalistów – Weronikę Markiewicz, stylizacji dokonała Anna Smyk Style Coach.

 

Społecznym akcentem podczas gali była licytacja na rzecz fundacji „Po drugie”. Zebrano kwotę 27 700 zł, która przekazane zaostanie na cel budowy domu dla nieletnich matek i ich dzieci. Hasłem licytacji było – „Zbudujmy razem dom dla nieletnich matek i ich dzieci”

 

 

Wydarzeniem towarzyszącym podsumowaniu Konkursu była konferencja połączona z biznes mikserem, która odbyła się 11 maja w hotelu Holliday Inn w Warszawie. Jej hasłem przewodnim był samorozwój. Do współpracy zaproszono m.in. TLnC Global, GALLUP certified Coaching / Consulting, który poprowadził sesję „Uwolnij swój wewnętrzny geniusz i wejdź do życia, które jest ci przeznaczone! Odnajdywanie własnych talentów”, a także firmę Hays, która zorganizowała warsztaty „Panie przodem – jak osiągnąć sukces?” Oddzielny panel poświęcono tematowi budowania marki osobistej.

 

„Szerokie zainteresowanie Konkursem oraz konferencją potwierdzają strategiczną rolę, jaką panie pełnią dziś w sektorze nieruchomości. Była to pierwsza edycja wydarzenia i na pewno nie ostatnia. Jesteśmy dziś bogatsi o dziesiątki inspiracji, pomysłów oraz motywację płynącą z całego sektora. Bardzo cieszy nas sukces inicjatywy oraz wydarzeń wieńczących Konkurs” – podsumowuje Krystyna Swojak.

 

W organizację Konkurs Top Women in Real Estate aktywnie zaangażowali się liderzy rynku nieruchomości i przedstawiciel kluczowych organizacji branżowych, takich jak: Ladies First, WIREP czy OSWBZ. Udział w konkursie można było zgłaszać osobiście, z ramienia firmy lub organizacji branżowej. Wyboru w poszczególnych kategoriach dokonywało Jury. Ustanowiono też jedną kategorię, w której głosować mogli internauci.  W skład 14-osobowego Jury wchodzili przedstawiciele zarządów największych firm branży nieruchomości, zarówno polskich jak i zagranicznych, a przewodniczył mu Jacek Wachowicz, Prezes Zarządu Immobel.

 

Kryteria dla poszczególnych kategorii konkursu oraz listę wszystkich pań nowminowanych do nagród można zobaczyć na:  topwoman.pl

Już na początku roku 2019 zapraszamy do kolejnych zgłoszeń, a już za rok na kolejną edycję konferencji i galę.