Agnieszka Kalinowska-Sołtys

Agnieszka Kalinowska-Sołtys

Agnieszka Kalinowska-Sołtys

Architekt, Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich. Partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci. Ukończyła wydział architektury Politechniki Warszawskiej i podyplomowe studia Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowe studia Zarządzania Nieruchomościami na Wydziale Ekonomii w Szkole Główne Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 2010 roku posiada uprawnienia do certyfikacji budynków BREEAM i LEED, jest również audytorem systemy „Zielony Dom” oraz członkiem komisji weryfikacyjnej certyfikacji „Green Building Standard”. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych spełniających wysokie standardy. Współzałożycielka Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierani Budownictwa Zrównoważonego. Członek Kolegium Sędziów Konkursowych SARP. Członek Rady Programowej UNGC Poland (Inicjatywa ONZ).

Autorka licznych publikacji na temat „zielonych budynków” i „zrównoważonego rozwoju miast”. Moderatorka i uczestniczka wielu paneli dyskusyjnych podczas konferencji i wykładów związanych z promowaniem idei zielonego budownictwa. Idea zielonych budynków towarzyszy jej od ponad 18 lat w pracy zawodowej jako architekta i w życiu prywatnym gdzie dbałość o zasoby naturalne i nie marnotrawienie ich jest priorytetem.

Potrójna laureatka konkursu Top Woman in Real Estate 2018. Od 2019 roku Mentorka programu Top Woman, gdzie dzieli się wiedzą i doświadczeniem z młodymi kobietami rozpoczynającymi swoją karierę zawodowa w branży nieruchomości.