Anna Szmeja

Anna Szmeja

Anna Szmeja

Ekspert rynku nieruchomości, propagatorka idei współpracy i innowacyjności w branży retail, założycielka Polskiej Rady Centrów Handlowych i jej wieloletnia dyrektor generalna.

Po 14 latach pracy w tej instytucji zdecydowała się na stworzenie think tanku, nowatorskiego ośrodka badań, analiz i innowacji dedykowanego centrom i sieciom handlowym – Retail Institute.

Wiedzę i doświadczenie na rynku nieruchomości zdobywa od 20 lat, początkowo w takich firmach jak m.in. Apsys Polska i Caelum Development na stanowiskach dyrektora operacyjnego i marketingu.

Anna Szmeja jest absolwentką Politechniki Gdańskiej i SGH w Warszawie oraz stypendystką na Wydziale Handlu i Stosunków Międzynarodowych Universite de Rennes 1 we Francji.

W ramach Retail Institute nie tylko nawiązała współpracę z ponad 140 centrami handlowymi, ale stworzyła Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji NextGenLab, w którym m.in. prowadzi pionierski program Challenger 2.0.

Po pracy jest również aktywna – angażuje się w działalność charytatywną w Fundacji Prometeusz dla Seniorów, uczestniczyła w wyprawach w Himalaje, w tym na Annapurnę.

Jak na himalaistkę przystało, wytrwale dąży do celu i wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych.