Piotr Szafarz

Piotr Szafarz

Piotr Szafarz

Piotr jest radcą prawnym i partnerem w warszawskim biurze Dentons. Kieruje największym, ponad 60-osobowym Zespołem Prawa Nieruchomości, uznawanym za wiodący na rynku usług doradczych w Polsce. Od 25 lat reprezentuje polskich i zagranicznych inwestorów w transakcjach nabycia oraz sprzedaży nieruchomości komercyjnych (w formie asset deal lub share deal). Ma doświadczenie w negocjowaniu umów budowlanych oraz tworzeniu przedsięwzięć typu joint venture. Doradzał również międzynarodowym podmiotom w kontekście finansowania inwestycji w sektorze nieruchomości.

Reprezentował największego właściciela nieruchomości komercyjnych w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, przy transakcji nabycia nowoczesnego kompleksu biurowego w Warszawie. Świadczył usługi na rzecz deweloperów przy transakcjach portfelowych wartych kilkaset milionów euro. Prowadził jedną z największych transakcji na rynku retail w 2019 r. dotyczącą nabycia udziałów oraz refinansowania centrum handlowego w Poznaniu. Stale doradza deweloperom i zarządcom nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych w realizacji nowych inwestycji w Polsce.

Piotr jest uznanym ekspertem na rynku usług doradczych i nieruchomości komercyjnych. Od wielu lat jest rekomendowany w międzynarodowym rankingu prawniczym Chambers Europe, jako wysokiej klasy ekspert, sklasyfikowany na najwyższym poziomie (Band 1) w kategorii Prawo nieruchomości w Polsce. W opinii klientów jest „doskonały w prowadzeniu negocjacji” i doceniany za profesjonalną poradę podczas całego procesu inwestycyjnego. Ponadto, kierowany przez niego zespół cyklicznie zdobywa najwyższe wyróżnienia w polskich i zagranicznych rankingach oraz konkursach branżowych.

Absolwent Wydziału Prawa na uniwersytetach w Warszawie i w Grenoble (Diplôme de droit français).

Mentor programu mentoringowo-inspiracyjnego dla młodych kobiet z branży nieruchomości, zainicjowanego przez TOP Woman in Real Estate oraz członek jury wielu uznanych rankingów branżowych.

KUP BILET