Tomasz Stasiak

Tomasz Stasiak

Tomasz Stasiak

Tomasz jest cenionym i wielokrotnie nagradzanym prawnikiem, związanym z rynkiem nieruchomości w Polsce i regionie CEE od ponad 20 lat. Ma rozległe doświadczenie w obsłudze polskich i międzynarodowych klientów we wszystkich sektorach rynku nieruchomości, od logistyki i biur, przez hotele i inwestycje deweloperskie, po finansowanie (w tym PPP i międzynarodowych spółek joint venture) czy projekty restrukturyzacyjne.

Od 2017 r. jako Partner kancelarii Wolf Theiss w Warszawie kieruje ambitnym zespołem Real Estate & Construction, a od kwietnia 2019 r. z powodzeniem pełni również funkcję Partnera Współzarządzającego. Na przełomie roku 2019/2020 warszawskie biuro Wolf Theiss poszerzyło zakres usług o nowe praktyki, a liczba prawników przekroczyła 40.

Jako szef praktyki nieruchomościowej Tomasz, razem ze swoim zespołem, doradza klientom na wszystkich etapach projektów nieruchomościowych, od zakupu gruntów, poprzez zatrudnianie wykonawców i konsultantów, finansowanie i dzierżawę, aż po sprzedaż ukończonych projektów. Jako Partner Współzarządzający warszawskim biurem Wolf Theiss inicjuje i wspiera aktywności ukierunkowane na wszechstronne doskonalenie zawodowe mniej doświadczonych prawników i zdobywanie umiejętności związanych z rozumieniem biznesu, takich jak cykl warsztatów Warsaw School of Excellence.

Tomasz reprezentował międzynarodowych inwestorów i deweloperów w wielu znaczących transakcjach na rynku nieruchomości w Polsce i w regionie CEE, zyskując rozpoznawalność i uznanie wśród klientów. Jest cenionym ekspertem na rynku nieruchomości, czego potwierdzeniem są wyróżnienia w rankingach The Legal 500 oraz Chambers & Partners. Tomasz jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim, American Law Studies na Uniwersytecie Floryda, a także Akademii Obrony Narodowej. Przed dołączeniem do Wolf Theiss pracował dla innych międzynarodowych kancelarii prawnych w Warszawie i Kijowie.