Tomasz Stasiak

Tomasz Stasiak

Tomasz Stasiak

Tomasz jest związany z rynkiem nieruchomości w Polsce i regionie CEE od ponad 20 lat. Ma rozległe doświadczenie w obsłudze polskich i międzynarodowych klientów we wszystkich sektorach rynku nieruchomości, od logistyki i biur, przez hotele i inwestycje deweloperskie, po finansowanie (w tym PPP i międzynarodowych spółek joint venture) czy projekty restrukturyzacyjne.

Od 2017 r. jako Partner kancelarii Wolf Theiss w Warszawie kieruje ambitnym zespołem Real Estate & Construction, a od kwietnia 2019 r. z powodzeniem pełni również funkcję Partnera Współzarządzającego. Warszawskie biuro Wolf Theiss liczy obecnie ponad 40 prawników i doradców podatkowych. W 2021 r. zespół Real Estate & Construction umocnił swoją pozycję w najbardziej uznanych rankingach firm prawniczych: Chambers and Partners (Tier 3) i The Legal 500 (Tier 2). Od wielu lat w obu tych rankingach jest też wyróżniany indywidualnie.

Jako szef praktyki nieruchomościowej Tomasz, razem ze swoim zespołem, doradza klientom na wszystkich etapach projektów nieruchomościowych, od zakupu gruntów, poprzez zatrudnianie wykonawców i konsultantów, finansowanie i dzierżawę, aż po sprzedaż ukończonych projektów. Jako Partner Współzarządzający warszawskim biurem Wolf Theiss inicjuje i wspiera aktywności ukierunkowane na wszechstronne doskonalenie zawodowe mniej doświadczonych prawników i zdobywanie umiejętności związanych z rozumieniem biznesu, takich jak cykl warsztatów Warsaw School of Excellence.

Tomasz reprezentował międzynarodowych inwestorów i deweloperów w wielu znaczących transakcjach na rynku nieruchomości w Polsce i w regionie CEE, zyskując rozpoznawalność i uznanie wśród klientów. Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim, American Law Studies na Uniwersytecie Floryda, a także Akademii Obrony Narodowej. Przed dołączeniem do Wolf Theiss pracował dla innych międzynarodowych kancelarii prawnych w Warszawie i Kijowie.