4. Ewa Porębska

4. Ewa Porębska

4. Ewa Porębska

Ewa P. Porębska – architektka, krytyczka architektury, kuratorka, od 25 lat redaktor naczelna miesięcznika Architektura-murator.

Zarządza dużym zespołem ludzi z pasja i entuzjazmem. Działa na rzecz popularyzacji najlepszych wzorców światowej architektury.

Juror Europejskiej Nagrody imienia Miesa van der Rohe (2013) oraz Nagrody European Prize for Urban Public Space (od 2016).

Członek jury World Architecture Festiwal (2008-2010). Napisała wiele artykułów na tematy związane z architekturą, zorganizowała i stworzyła koncepcję wielu wystaw, w tym „Polska. Architecture” prezentowanej w Azerbejdżanie, Austrii, Bułgarii, Macedonii, kilku miastach w Chinach, Irlandii i Indiach, oraz w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Jest pomysłodawczynią i współkuratorką licznych architektonicznych wydarzeń, w tym „Kolekcji Architektury-murator dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie”, autorskich warsztatów studenckich Success Stories podczas Biennale Architektury w Wenecji w 2016 roku, czy poświęconych mediom architektonicznym międzynarodowych konferencji Architecture & the Media zorganizowanych przez Fundację im. Miesa van der Rohe w 2018 i 2020.