Dorota Osiecka

Dorota Osiecka

Dorota Osiecka

Dorota Osiecka jest ekspertką z ponad 17-letnim doświadczeniem w zakresie workplace strategy i kształtowania doświadczeń pracowników, zdobytym zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jako Partner w firmie doradczej Colliers, nadzoruje działania związane z doradztwem i kształtowaniem strategii oraz działań projektowych i architektonicznych dla klientów firmy. Odpowiada za zespoły People & Places Advisory oraz Architecture & Planning wchodzące w skład Colliers Define. Colliers Define to innowacyjna platforma łącząca usługi doradcze, architektoniczne i wykonawcze w jeden spójny i całościowy proces, pozwalający skutecznie przekształcać nieruchomości komercyjne, tak by tworzyć środowiska przyjazne dla ludzi i efektywne z biznesowego punktu widzenia.

Dorota była jednym z pierwszych ekspertów, którzy wprowadzali usługi doradcze z zakresu środowiska pracy na polski rynek. Jest orędownikiem podejścia stawiającego człowieka w centrum procesu projektowego oraz łączenia kompetencji doradczych, projektowych i wykonawczych w jednym zespole, co pozwala minimalizować ryzyko dla klienta oraz sprawia, że przestrzeń staje się narzędziem realizacji celów biznesowych firmy.

W swojej pracy łączy obszerną wiedzę na temat relacji człowieka ze środowiskiem zbudowanym, z szerokim spektrum narzędzi, umożliwiających badanie i analizę potrzeb organizacji, oraz praktycznym doświadczeniem zdobytym w trakcie realizacji strategicznych inicjatyw transformacji środowisk pracy, wdrażania pracy elastycznej i zarządzania zmianą dla globalnych klientów w Polsce i na świecie.

Dorota chętnie dzieli się wiedzą, występując jako prelegent na licznych wydarzeniach branżowych oraz prowadząc zajęcia na podyplomowych studiach Employer Branding na krakowskiej AGH. W 2022 roku została laureatką konkursu Top Woman in Real Estate w kategorii Architecture, Design & Workplace.