Ewelina Kałużna

Ewelina Kałużna

Ewelina Kałużna

Ewelina Kałużna pełni funkcję dyrektora ds. wynajmu i zarządzania portfelem nieruchomości oraz jest członkiem zarządu Skanska Property Poland oraz członkiem zarządu Business Link w Polsce i Czechach.

Ewelina posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych. Przed dołączeniem do zespołu Skanska, pełniła funkcję dyrektora i kierowała zespołem w Agencji Biurowej, w dziale reprezentacji wynajmującego w Colliers International, współpracując z deweloperami obecnymi na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Wcześniej pracowała w agencji JLL na stanowisku Associated Director i była odpowiedzialna za realizację kompleksowej strategii komercjalizacji budynków biurowych.

 

W Skanska zarządza ponad 20 osobowym zespołem. Nadzoruje rozwój i wykonanie strategii leasingowych dla powierzchni komercyjnych realizowanych przez Skanska w Polsce, dbając o zrealizowanie zakładanego poziomu wynajmu w konkretnych projektach.

Jest odpowiedzialna za strategię współpracy z najemcami i partnerami biznesowymi, wzrost wartości budowanych inwestycji, a także za zarządzanie nieruchomościami. Jako członek zarządu odpowiada również za strategię organizacji w Polsce.

Od objęcia stanowiska dyrektora ds. wynajmu i zarządzania portfelem nieruchomości przez Ewelinę Kałużną, spółka co roku poprawia poziom wynajętej powierzchni biurowej. W 2016r. Skanska wynajęła prawie 80 000 mkw, w 2017 r. rekordowe ponad 100 000 mkw oraz kolejne 80 000 mkw w 2018  – na 6 rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Katowicach.

W Business Link Ewelina odpowiada za Dział Sprzedaży oraz Standard Excellence (łącznie 38 osób) i jest odpowiedzialna za 5 lokalizacji w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Pradze. Ewelina dba o realizację założonej strategii sprzedaży. Jako członek zarządu odpowiada również za strategię organizacji w Polsce i Czechach.

Ewelina jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada także prestiżowe tytuły MRICS i CCIM oraz LEED Green Associate.

Ewelina Kałużna znalazła się w gronie 10 Wschodzących Gwiazd Biznesu 2017 dziennika „Rzeczpospolita”.