Monika Bentkowska

Monika Bentkowska

Monika Bentkowska

Monika Bentkowska
Country President Sodexo Poland,
Human Resources Director Continental Europe

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, od ponad 20 lat aktywna zawodowo w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

Dołączyła do Sodexo w 2011 r., kierując działem HR, Komunikacji Wewnętrznej i BHP w Polsce. W 2016 r. przejęła stanowisko Dyrektora HR w wcześniejszym regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), zarządzając procesem zmiany, wspierając wdrożenie efektywnych usług HR, rozwój talentów i innowacji. W 2018 r., Monika objęła stanowisko HR Director Central Europe w tym obejmując nadzór nad obszarem Różnorodności i Integracji oraz zarządzanie bezpośrednio zespołami HR w Polsce i Niemczech. W czerwcu 2020 r. objęła funkcję Country President Poland, a od maja 2021 r. zajmowała równolegle stanowisko Regional Diversity & Inclusion Director, w ramach którego odpowiada za planowane i realizację strategii D&I w regionie Europy Kontynentalnej. Obecnie łączy rolę Country President Sodexo Polska z obowiązkami HR Director w regionie Europy Kontynentalnej.

Monika ma wiele lat doświadczenia w Operacjach i w HR w firmach francuskich, takich jak Groupe Casino, Go Sport czy Sephora na poziomie wielu krajów.

Jest filologiem romańskim, posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim. Jej hobby to piłka nożna i literatura iberyjska.