Seweryna Afanasjew

Seweryna Afanasjew

Seweryna Afanasjew

Seweryna Afanasjew to ekspert rynku nieruchomości ze specjalizacją w optymalizacji i transformacji obszaru corporate real estate i strategic facilities management. Od 2018 Członek Zarządu RICS World Europe Board, wcześniej CZŁONEK zarządu RICS Polska i IFMA Polska. Członek Polskiej Rady Facility Management. Licencjonowany zarządca i pośrednik nieruchomości.

Seweryna ma ponad 20 lat doświadczenia w obszarze nieruchomości komercyjnych (biura, centra handlowe, magazyny).  Koncentruje się na poszukiwaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych do nieruchomości w celu zwiększenia EBITDA organizacji.  Ekspert w zakresie komercyjnego Asset Managementu i wynajmu dla funduszy inwestycyjnych, corporate real estate i strategicznego facilities management w dużych międzynarodowych organizacjach. Karierę w nieruchomościach rozpoczęła w 1999 w firmie Cushman & Wakefield. Przez ponad 7 lat pracowała dla Citigroup jako dyrektor zarządzania nieruchomościami. W latach 2008-2014 była dyrektorem zarządzania portfelem nieruchomości w Funduszu Nieruchomości ARKA BZ WBK FIZ i FIZ 2, gdzie również pełniła funkcję członka zarządu ponad 15 spółek celowych. Potem w Octava Property Trust, uczestnicząc w budowie i zarządzaniu funduszu portfela nieruchomości komercyjnych. Od 2016 zarządzała obszarem startegicznego FM w Liberty Global jako CEE Real Estate Facilities Fleet & Energy Head mając w portfelu 1000 umów najmu i 300 tyś m2 wynajmowanej powierzchni.

Prelegent i wykładowca na konferencjach i szkoleniach z zakresu nieruchomości komercyjnych. Pisze artykuły głównie na temat zarządzania nieruchomościami i negocjacji umów najmu; jest współautor publikacji RICS “Real estate fund, asset and property management: investment services” i “Procurement of Facilities Management”.

Obszary tematyczne oferowane Mentee:

  • Budowanie zespołów,
  • Rozwijanie menadżerów,
  • Przywództwo w zespole,
  • Zarządzanie zmianą,
  • Rozwijanie innych,
  • Wdrażanie innowacji.