Sylwia Toczyska

Sylwia Toczyska

Sylwia Toczyska

Sylwia Toczyska jest Partnerem Associate w firmie Deloitte, będącej wiodącym globalnym dostawcą usług audytorskich, konsultingowych, doradztwa finansowego i podatkowego.

Sylwia posiada 20 letnie doświadczenie w zakresie księgowości, sprawozdawczości finansowej (IFRS, US GAAP) i podatków obsługując międzynarodowe przedsiębiorstwa jak i fundusze inwestycyjne. Wspierając światowych graczy na rynku nieruchomości działających w regionie CEE, zdobyła znaczną wiedzę na temat sektora nieruchomości i dobre zrozumienie jego zmian na przestrzeni ostatnich 15 lat. Regularnie występuje jako prelegent i uczestniczy w lokalnych i międzynarodowych konferencjach i seminariach dedykowanych dla rynku nieruchomości. W 2022 roku została laureatką w konkursie Top Woman in Real Estate w kategorii Tax & Accounting services. Jako mentorka w programie „Top Woman in Real Estate” mocno wspiera i promuje kobiety w biznesie.

Przed dołączeniem do Deloitte Sylwia przez 13 lat pracowała w branży outsourcingowej (Vistra Corporate Services, wcześniej Trinity Corporate Services), gdzie zajmowała stanowiska kierownicze oraz w działach finansowych międzynarodowych firm takich jak GE Power Controls i Rossmann.

Sylwia ukończyła studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie finansów oraz studia doktoranckie na Uniwersytecie Łódzkim w zakresie księgowości. Od 2009 r. jest doradcą podatkowym.