Danuta Barańska

Danuta Barańska

Danuta Barańska

Mgr inż. Danuta Barańska, dyrektor kreatywny Tétris Polska, Expert Design & Build.
Absolwentka wydziału architektury Politechniki Warszawskiej oraz oddziału architektury krajobrazu SGGW. Od blisko 20 lat zajmuje się projektowaniem architektury kubaturowej oraz wnętrz użyteczności publicznej. W latach 90-tych związana z pracownią Juvenes, a następnie Paul Rene – jako architekt prowadzący i szef pracowni (projekty np. nowych siedzib Bristol-Myers Squibb, Innova Capital, Disney czy Bre Banku). Od 2013 r. jest partnerem Neo Świat (po rebrandingu – Tétris).
Danuta Barańska, jako Dyrektor Kreatywna Tétris, jest także Expertem w realizacji projektów oraz aranżacji w modelu Design & Build, który zakłada bliską współpracę architekta z zespołem wykonawczym. W tym modelu stworzyła m.in. nową siedzibę JLL w budynku Warsaw Spire, czy biura Kantar oraz We Care w kompleksie Koneser. Na co dzień w Tetris zarządza oraz pracuje z ponad 25 osobowym zespołem architektów, designerów oraz wizualizatorów, odpowiedzialna jest także za kontakty Tétris z partnerskimi pracowniami architektonicznymi.
Danuty podejście do projektów: „Projektant musi być wizjonerem, ale i pasjonatem zawodu projektanta, kreatora bo to on – poprzez aranżację przestrzeni – wpływa na charakter przyszłej pracy”.