Bruno Lambrecht

Bruno Lambrecht

Bruno Lambrecht

Dyrektor Generalny CFE Polska, firmy z branży budowlanej, należącej do belgijskiego lidera – grupy CFE.

Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Katolickiego Uniwersytetu w Leuven (Belgia), z tytułem inżyniera budownictwa lądowego. W trakcie swojej ponad dwudziestoletniej kariery wykorzystał swoje doświadczenie w zakresie inżynierii i zarządzania w sektorze budowlanym pracując w krajach takich jak Belgia, Holandia i Polska.

Na polskim rynku budowlanym obecny od ponad 15 lat. Przed objęciem funkcji Dyrektora Generalnego w CFE, pełnił funkcję kolejno inżyniera, kierownika projektu oraz dyrektora regionalnego oddziału CFE w Krakowie. Duże doświadczenie oraz sukces osiągnięty m.in. przy nadzorowaniu realizacji hali produkcyjno-magazynowych w Nowogardzie (Rieter) i Szczecinie (Rockwell), a także linii produkcyjnej (Saint Gobain) w Dąbrowie Górniczej przyczyniły się do zatrudnienia go na stanowisku Dyrektora Generalnego w CFE.

W lipcu 2012 roku wybrany został na przewodniczącego Zarządu Belgijskiej Izby Gospodarczej. Funkcję tę pełnił do 2016 roku. W 2015 roku został wyróżniony tytułem Kreatora Budownictwa Roku 2015, a w 2018 roku otrzymał również tytuł Osobowość Branży 2017. Obecnie ponownie przewodniczy Belgijskiej Izbie Gospodarczej.

Biegle włada językiem flamandzkim (ojczysty), francuskim, angielskim, komunikuje się również w języku polskim i niemieckim.

Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci. Jego hobby to snowboard, jazda na nartach i piłka nożna.