15. Karina Trojańska

15. Karina Trojańska

15. Karina Trojańska

Jako CFO Karina Trojańska jest odpowiedzialna za pozyskiwanie finansowania od kredytodawców i inwestorów, a także za zarządzanie oraz kontrolę finansową i administracyjną działalności deweloperskiej Panattoni Europe w Polsce. W 2018 roku deweloper oddał do użytku ponad 1.2 miliona m kw. powierzchni magazynowej i podpisał umowy najmu na łączną ilość 1.4 miliona m kw. Panattoni Europe jest niekwestionowanym liderem na rynku polskim od wielu lat, a od 2017 roku również na rynku europejskim pod kątem aktywności deweloperskiej.

Największe osiągnięcia 2018 rok:

– sprzedaż 1 143 000 mkw w Polsce

– Transakcja z Redefine Properties – przejęcie portfolio dziewięciu parków logistycznych zrealizowanych przez Panattoni Europe. Wartość transakcji wyniosła ok. 200 mln euro. Jednocześnie Panattoni Europe wraz z ELI planują inwestycję w wysokości 800 mln euro, która  ma na celu powiększenie nowo nabytego portfolio holenderskiego inwestora i stworzenie wiodącej platformy logistycznej w Polsce. GRE i Panattoni będą współzarządzającymi nowego przedsięwzięcia.

– zamknięcie największej  transakcji finansowania projektu Panattoni – 140 mln EUR, 4 poziomowy budynek dla Amazona w Gliwicach, 210 tys m kw, pierwszy tego typu projekt w Europie.

W 2018 roku odbyło się 37 transakcji finansowych i inwestycyjnych o łącznej wartości 1,297 mln EUR. Tym samym Karina przyczyniła się do:

  • Wzrostu wolumenu zamkniętych transakcji i pozyskanie nowego kapitału od inwestorów na działalność firmy o 40%, łącznie 1,3 mld EUR
  • Przeprowadzone transakcje sprzedaży aktywów o łącznej wartości 700m EUR
  • Wzrostu pozyskanego finansowania bankowego o 180%, łącznie prawie 500m EUR

Karina Trojańska ma bogate doświadczenie w strukturyzowaniu transakcji na rynku kapitałowym. Jej 10letni staż pracy spotkał się z dużym uznaniem wewnętrznym firmy, skutkiem czego awansowała w styczniu 2018 na stanowisko Chief Operations & Financing Officer.

W pracy wychodzi z założenia, że nie ma transakcji, której nie da się przeprowadzić z sukcesem dla obu stron.  Posiada bardzo wysokie umiejętności i doświadczenie w negocjacjach w różnych obszarach biznesu. Jako ekspert w swojej dziedzinie kształtuje wizerunek Panattoni Europe na różnego rodzaju konferencjach branżowych jak CEE Summit, MIPIM, EXPO Real czy Europejski Kongres Finansowy. Z rynkiem finansowym i nieruchomości jest związana od 18 lat.