Monika Olejnik-Okuniewska

Monika Olejnik-Okuniewska

Monika Olejnik-Okuniewska

Monika Olejnik-Okuniewska jest Regionalnym Dyrektorem Marketingu w Multi Poland. Zarządza działaniami marketingowymi firmy na terenie Polski, Słowacji, Łotwy, Ukrainy i Węgier, odpowiada za centra handlowe o łącznej powierzchni: ponad 500.000 gla, wśród których są m.in. Magnolia Park – największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku, powstające w Gdańsku Forum Gdańsk, Forum Lwów, Alle w Budapeszcie, czy sieć Max na Słowacji.

Wcześniej, na stanowisku Regionalnym Dyrektorem ds. Marketingu w Europie Centralnej i Północnej w Neinver, prowadziła działania w Holandii, Czechach, Niemczech i w Polsce.

Do największych osiągnięć zawodowych Moniki należy zarządzanie komunikacją i otwarcie Galerii Katowickiej w Katowicach (2013) oraz nowego dworca PKP w Katowicach (2012)
Był to jeden z pierwszych projektów opartych na współpracy pomiędzy spółką komercyjną (Neinver) a państwową (PKP), charakteryzujący się dużym poziomem złożoności, zarówno w sferze biznesowej jak i relacji pomiędzy partnerami a otoczeniem.

Dzięki opracowanej przez Monikę i jej zespół, strategii dla sieci centrów outlet FACTORY, stały się one jednymi, z najbardziej rozpoznawalnych centrów na polskiej mapie retailowej (98¬% rozpoznawalności marki).

Po siedmiu latach (2009-2016) pracy w Neinver, Monika Olejnik- Okuniewska zdecydowała się podjąć nowe wyzwania, na stanowisku Dyrektora ds. Marketingu i Komunikacji w Echo Investment.

Prywatnie jest żoną i mamą dwóch córek, właścicielką boksera „Czubka” i Jacka Russella teriera „Majlo”. W wolnym czasie szydełkuje, jej ulubione rzeczy mają kolor czerwony, a kierunki wakacyjne to Tel Aviv i Toskania.