Monika Rajska-Wolińska

Monika Rajska-Wolińska

Monika Rajska-Wolińska

Jako Partner Zarządzający Colliers International w Polsce, firmy doradczej z sektora nieruchomości komercyjnych, Monika odpowiada za całość działań strategicznych i operacyjnych firmy. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości. Pod jej przewodnictwem przychód firmy wzrósł o blisko 100%, a zatrudnienie o niemal 70%. Monika jest jednym z dziewięciu członków wchodzących w skład zarządu Colliers EMEA Board, który określa kierunki rozwoju firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Monika jest założycielką International Leaders Forum, członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors, a także Young Presidents’ Organization. W 2015 roku została uhonorowana tytułem Profesjonalisty Roku w prestiżowym konkursie branżowym CEE Quality Awards. Dwukrotnie znalazła się również w gronie stu najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce w rankingu Pulsu Biznesu „100 Kobiet Biznesu”.

Monika od lat wspiera aktywizację kobiet w biznesie, m.in. jako mentorka w Fundacji Liderek Biznesu oraz Vital Voices Chapter Poland – polskim oddziale organizacji Vital Voices Global Partnership założonej w 1997 roku przez Hillary Clinton i Madeleine Albright. Monika jest inicjatorką licznych programów, których celem jest wyrównywanie szans, podnoszenie kompetencji i jeszcze szybszy rozwój zawodowy żeńskiej części pracowników. Uczestniczy też w rozmaitych wydarzeniach, spotkaniach i panelach dyskusyjnych wspierających kobiety w biznesie. W marcu 2019 roku Monika zwyciężyła w 10. edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Female Champion of Change. Jury przyznało nagrodę za jej efektywne działania na polu aktywizacji kobiet w biznesie i stworzenie w firmie długofalowych mechanizmów wspierania różnorodności, które dają szansę na trwałą zmianę oraz są przykładem dobrych i godnych naśladowania praktyk.

Monika jest również laureatką konkursu Top Woman in Real Estate 2019 w kategorii Influencer of the Year. We wrześniu 2019, Monika została nagrodzona w plebiscycie BrandMe CEO współorganizowanym przez magazyn Forbes pt. “Liderzy XXI wieku”. Jury nagrodziło prezesów autentycznych, transparentnych, i odważnych, którzy z pasją realizują swoją misję, ale także takich, którzy są przewidywalni dla swoich pracowników, a jednocześnie zaskakują rynek swoimi pomysłami biznesowymi.

Monika jest lokalną patriotką, promującą Polskę wśród zagranicznych inwestorów oraz najemców.

Prywatnie – wegetarianka i fanka jogi ashtangi, szczęśliwa mama dwójki dzieci.

KUP BILET