Paul Kuśmierz

Paul Kuśmierz

Paul Kuśmierz

Pochodzący z Minnesoty Paul Kuśmierz, od 1996 roku aktywnie inwestuje na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych. Założyciel i CEO firmy Master Management Group (MMG), która od 16 lat działała jako deweloper, współinwestor i agent wynajmujący na rynku handlowym, biurowym i magazynowym. Firma jest dziś jednym z liderów na polskim rynku nieruchomości, której zaufały międzynarodowe fundusze i partnerzy biznesowi, m.in: Marcol Group, Europa Capital, Kravco, Blackstone i DRFG.

MMG tworzą eksperci i ekspertki w dziedzinie zarządzania nieruchomościami, komercjalizacji, finansów i marketingu. Zespół zarządza ponad 134 000 mkw. powierzchni najmu w Polsce, którą tworzy portfolio dziesięciu obiektów handlowych i mixed-use w całej Polsce.

W ramach dotychczasowych partnerstw, Paul Kuśmierz wraz z zespołem MMG, był odpowiedzialny za ponad 40 transakcji o łącznej wartości ponad 1,4 miliarda euro w Europie Środkowo-Wschodniej.  Jako Prezes Zarządu MMG, zarządzał portfelem wysokiej jakości nieruchomości handlowych, wielofunkcyjnych i przemysłowych o powierzchni najmu ponad 500 000 mkw., zlokalizowanych na kluczowych rynkach w całej Polsce. W swojej karierze Paul został uhonorowany tytułem Profesjonalisty Roku, przyznanym przez EuropaProperty w 2011 roku.

W 2021 roku MMG pod kierownictwem Paula Kuśmierza została wybrana Firmą Zarządzającą Roku 2020.