Stawiamy na kobiety

Jak wynika ze statystyk dwadzieścia lat temu kobiety reprezentowały zaledwie 3% zawodów związanych z branżą nieruchomości i budownictwa na świecie, dziesięć lat temu – 6%, a obecnie jest ich już około 15%. W zarządzaniu przez płeć piękną pozostaje natomiast 24% firm.

Dążąc do zmian na polskim rynku nieruchomości, Fundacja Międzynarodowy Instytut Innowacji i Rozwoju zdecydowała się zorganizować konkurs, który wyłoni zarówno kobiety odnoszące sukcesy, jak i firmę, która je w tym wspiera.

Kobiety doskonale sprawdzają się w zawodach sprzedażowych i usługowych, nierzadko odnosząc większe sukcesy niż ich koledzy z branży. Transakcje na rynku nieruchomości porównywane są do tak emocjonalnych zdarzeń w życiu człowieka jak ślub czy narodziny dziecka. Obdarzone empatią kobiety radzą tu sobie znacznie lepiej od mężczyzn, gdyż potrafią zrozumieć i wczuć się w potrzeby klienta.

Dobra organizacja pracy i umiejętność pogodzenia życia prywatnego z rozwojem zawodowym sprawiają, że panie pną się po szczeblach kariery, przechodząc niejednokrotnie pełną wyzwań drogę od asystentki po szefową firmy.

Konkurs „Top Woman in Real Estate” wyłoni i nagrodzi kobiety wyróżniające się w sprzedaży, pracy dziennikarki, działalności na rzecz zrównoważonego budownictwa, wspieraniu biznesu czy zarządzaniu biznesem. Na zgłoszenia czekamy do 5 marca 2018 roku.